Pagina de start a forumului www.phantoms.ro
HomeRegulamentContactUltimele discutiiTopLink ExchangeTagsLinksFAQMembriGrupuriInregistrareAutentificare

Android TV-Box

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro » IT Subiectul anterior
Subiectul urmator
Android TV-Box
Autor Trimite si altora acest subiect  »                                                        Bookmark and Share   
Dan
Administrator
Administrator

Data inscrierii: 11/Aug/2007

Trackback Android TV-Box (Mie Noi 20, 2013 11:34 am) Raspunde cu citat (quote)
Cele mai noi gadgeturi aparute pe piata, sunt asa numitele TV-Boxuri, niste dispozitive inteligente care transforma un TV care nu este "SMART", intr-un TV SMART.
Zilele acestea ma documentam despre aceste TV-Boxuri si fiind un "simpatizant" al sistemelor de operare Android, am preferat sa caut astfel de device-uri, respectiv TV-Boxuri cu sistem de operare Android.

Gadgeturile acestea sunt destul de noi, drept urmare ma astept ca acestea sa se dezvolte mult in urmatoarea perioada.

Pentru cei care nu stiu ce fac aceste gadgeturi, iata si cateva prezentari video (in limba romana):

---------------------------------------------------------------------------------

Atentia mi s-a indreptat catre Mini PC PNI Notebook P5 Dual Core 1080p Android 4.1. Este un TV-Box decent ca performante si accesibil la pret. Iata si o prezentare video (tot in limba romana) a TV-Boxului (sau Mini-PCului) PNI Notebook P5:

---------------------------------------------------------------------------------

Ar mai fi Minix Neo X7, care are procesor Quad-Core, din pacate insa nu l-am gasit in Romania ... poate fi cumparat doar "de afara":

Varianta "de varf" ar fi aceasta: Mini PC Intel Next Unit of Computing cu procesor IntelĀ® CoreTM i3-3127U 1.80GHz, 4GB, WiFi, SSD 120GB ... insa, costa ceva bani ...

Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
AdBot
Robotelul cu reclame

Ce este AdBot ?

Cum vreti voi, da' eu am plecat sa ma joc ... Vreti si voi ? Click aici !

Adauga si reclama ta, aici !

CALINUSH
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 29/Aug/2007

Trackback Re: Android TV-Box (Lun Noi 25, 2013 9:14 am) Raspunde cu citat (quote)
Asta ar fii de vanzare la 299.00, daca esti interesat.

http://www.okazii.ro/media-player/nou-smart-box-smartbox-media-player-kworld-smart-tv-player-sp1200-a136895289
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
Mihaix
Incepator
Incepator

Data inscrierii: 12/Iun/2017

Trackback (Lun Aug 07, 2017 11:37 am) Raspunde cu citat (quote)
Interesant happy
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat                                                           Bookmark and Share   
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:    
Adauga si tu un mesaj.    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro » IT Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la: 
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Up

Partener RO2.ro / Promovat de Blogul lui Dan