Pagina de start a forumului www.phantoms.ro
HomeRegulamentContactUltimele discutiiTopLink ExchangeTagsLinksFAQMembriGrupuriInregistrareAutentificare

Sarbatoarea Castanelor 2009 Baia Mare

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro » Timp liber / Pasiuni Subiectul anterior
Subiectul urmator
Sarbatoarea Castanelor 2009 Baia Mare
Autor Trimite si altora acest subiect  »                                                        Bookmark and Share   
Dan
Administrator
Administrator

Data inscrierii: 11/Aug/2007

Trackback Sarbatoarea Castanelor 2009 Baia Mare (Joi Sep 24, 2009 11:12 pm) Raspunde cu citat (quote)
Ca tot a venit Sarbatoarea Castanelor peste noi, va propun sa discutam acest subect in acest thread ... Cei care mergeti la sarbatoare, puteti face poze (chiar si cu telefonul), si puteti posta aici pe forum incepand de la poze, impresii, pareri, ce va placut la editia din acest an si ce nu va placut ...

Si ca o prima idee, am inteles ca se va tine din nou acolo landa stadionul de la FC ... E naspa ... Acu-s 2 ani cand s-a tinut tot acolo, a fost super urat, imbulzeala foarte mare, parca erau aruncate toate cu furca ... Era mult mai frumos in anii trecuti cand Sarbatoarea Castanelor se tinea in centrul nou al orasului ...

Yeeep, si ... nu uitati preturile la: castane, bere, mici, si alea alea laughing ...
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
AdBot
Robotelul cu reclame

Ce este AdBot ?

Adauga si reclama ta, aici !

CALINUSH
Moderator
Moderator

Data inscrierii: 29/Aug/2007

Trackback Yea super ! (Vin Sep 25, 2009 5:51 am) Raspunde cu citat (quote)
A inceput Tiganiada si nu Castaniada...
Deci eu sigur nu ma duc.
Spor ! devil
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
VASY
Membru VIP
Membru VIP

Data inscrierii: 30/Ian/2008

Trackback Re: Yea super ! (Dum Sep 27, 2009 10:29 am) Raspunde cu citat (quote)
CALINUSH a scris:
Deci eu sigur nu ma duc.

Esti sigur smug smug ?
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
Poker Face
Membru **
Membru **

Data inscrierii: 16/Apr/2009

Trackback (Dum Sep 27, 2009 7:10 pm) Raspunde cu citat (quote)
Calinush nu Tiganiada ci TiganFest laughing

Dane in legatura cu ce ai zis tu nu poti face poze seara mai ales pentru ca risti sa ramai fara obiect laughing la ce "specimene" sunt pe acolo.In astea 3 zile cat am fost pe acolo tin sa spun un singur lucru.Ingramadeala cat casa si foarte multi NOMAZI.tre sa fi atent si la oameni sa nu te calce si la buzunare.In legatura cu preturile de pe acolo castanele 40 lei kg ,preturi exagerate,si tin sa precizez ca la aparatele alea de dat cu pumnu se strangea lumea pe acolo cand vedea ca dadea unu mai de doamne ajuta parca era zeu la cs laughing)))).
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat                                                           Bookmark and Share   
neWGen | Silu
Helper
Helper

Data inscrierii: 15/Aug/2007

Trackback (Dum Sep 27, 2009 8:19 pm) Raspunde cu citat (quote)
am vazut o marmota in ciocane ... tot incerca sa faca ceva cu un staniol :-?
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat                                                           Bookmark and Share   
CALINUSH
Moderator
Moderator

Trackback Laso balta ... (Dum Sep 27, 2009 9:05 pm) Raspunde cu citat (quote)
4 ron / 100 g ... straight face - Va aduc 5 RON / 1 kg ...

O poza in miscare ...

Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
Dan
Administrator
Administrator

Trackback Poze de la SARBATOAREA CASTANELOR 2009 - Baia Mare (Dum Sep 27, 2009 9:51 pm) Raspunde cu citat (quote)
Am fost acuma seara pe la Sarbatoarea Castanelor, sa belesc si eu ochii pe-acolo, si sa-mi fac plinul de bere, mici si ceafa la gratar ... Am facut si cateva poze si am filmat putin, imaginile nu sunt foarte grozave deoarece le-am facut cu telefonul mobil, care desi este un Nokia N-82 care face poze foarte bune, totusi pe timp de noapte si in aer liber la distante medii siu amri nu ies pozele foarte bine ... Mnah, asta e, mi-a fost lene sa pun cu mine ditamai aparatul de fotografiat care-l am eu, un Canon din ala cu tun (mare) ...
Deci, pt niste poze facute cu telefonul mobil, noaptea, eu zic ca e acceptabil ...

Ce nu mi-a placut ? Intr-adevar cum spunea cine va intr-un post mai sus, Sarbatoarea Castanelor s-a transformat in cea mai mare parte in "Sarbatoarea Tiganilor", in sarbatoarea hotilor de buzunare care actioneaza fara nici o problema chiar sub nasul politistilor si a gardienilor, politisti si gardieni care se afla la Sarbatoarea Castanelor intr-o continuua "pauza de masa" pe la terase, sau cum am vazut niste gardieni publici care erau in "pauza de bere" ... Si mai vor salarii, si fac greve ... Ei se uita dupa femei iar hotii de buzunare la 5 metri de ei, furau din buzunare chiar sub nasul lor ... Halal Politie ...

Legat de preturi ... No Comment ... Foarte mari, si nejustificate la conditiile care-ti sunt oferite acolo ... Am cumparat o ceafa de porc la gratar cu agrnitura de cartofi prajiti (pai), scurt am decartat 33 RON (330.000 lei vechi) ! Nici sa fi fost la ceva restaurat cu pretentii nu plateam atat pe o ceafa la gratar ...

Vis a vis de castane .... am ramas profund dezamagit ... Nu pot sa spun ca ma omor dupa castane, dar in fiecare an, de sarbatoarea castanelor, cumparam castane prajite ca deh ... o data pe an merge ...
Insa, niciodata nu cumparam de la tigani. Si daca aveam de umblat 30 de minute pana sa gasesc o taraba de unde sa cumpar castane insa sa fie vanzatori romani, insa cumparam numai de la romani. La modul de viata si dupa cum e bine stiu, de IGIENA al tiganilor, este pur si simplu dezgustator sa mananci castane preparate de catre tigani.
Marea mea dezamagire in acest an, a fost ca, oricat am cautat sa cumpar si eu 300, 400 de grame de castane prajite, nu erau decat la tigani !!!
Cum se poate una ca asta ? Ditamai SARBATOAREA CASTANELOR, cunoscuta in toata Romania, ba chiar si "pe afara", organizata de Primaria Baia Mare, si nu poti sa cumperi castane prajite de la un stand curat, igienic, cu personal care sa respecte niste reguli minime de igiena .. ??? Chiar nu exista nici o firma autorizata sanitar, care sa vanda castane prajite ?
Sau, Romania incepe sa fie tot mai mult populata de tigani, mai mult decat romani ?

Am cumparat niste batonase mici de ciocolata "de casa", 400 de grame de astfel de "batonase" de ciocolata si 300 de grame de jeleuri, de la un stand al unei firme din Ungaria, probabil veniti si ei pe la "castane" ... Ei, erau 2 vanzatori, amandoi cu sepci din acelea de "protectie" in cap (contra caderii parului printre alimente...), cu manusi de plastic pe maini, iar batonasele erau luate cu un fel de "cleste" facut pt asa ceva, nicidecum cu mana ! La noi in Romania ati vazut cum se face ? Sunt si la noi magazine unde vanzatoarele au manusi de plastic, insa prind produsele cu mana, nu cu astfel de "unelte" ...
Mai avem multe de invatat de la cei din Europa de Vest ...

Intr-un cuvant, Sarbatoarea Castanelor mi-a lasat impresia unui balci ieftin, prost organizat, unde tiganii misuna in voie si fura din buzunare, iar comerciantii, multi dintre ei tot tigani, practica "jaful la drumul mare" LEGAL, adica vanzarea produselor la preturi mult umflate, in situatia in care, din contra, preturile ar trebui sa ramana cel putin normale, daca nu chiar mai mici decat de obicei, avand in vedere ca suntem si in an de criza ecomomica ...
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
CALINUSH
Moderator
Moderator

Trackback Naspa... (Dum Sep 27, 2009 10:07 pm) Raspunde cu citat (quote)
Sa le mute sarbatoarea in Hotvon, si sa nu mai distruga Centrul Nou, de curand renovat.
Si nu numai ; vegetatia distrusa.
Un minus pentru primar, care se vede si pe "sticla" ca a cam obosit de o vreme. ( Fara simpatii fata de un partid anume, deocamdata )
Dan
Administrator
Administrator

Trackback (Dum Sep 27, 2009 10:48 pm) Raspunde cu citat (quote)
Iata si un mic filmulet, filmarea a fost facuta tot cu telefonul mobil ...

iulia
Membru
Membru

Data inscrierii: 01/Ian/2009

Trackback (Dum Sep 27, 2009 10:58 pm) Raspunde cu citat (quote)
Intr-adevar .. Nici nu vreau sa ma gandesc la cum o sa arate parcul maine dimineata straight face
Referitor la tigani, poate ati auzit ca in seara asta s-au dus cativa "semeni" de-ai nostri sa ii bata pe "indienii" care cantau la statuie? Din cauza asta nu au mai cantat .. Asta e .. traim in Romania.
neWGen | simplu
Helper
Helper

Data inscrierii: 11/Aug/2008

Trackback (Dum Sep 27, 2009 11:49 pm) Raspunde cu citat (quote)
mai intai echipa de fotbal si acum sarbatoarea castanelor :( si vina putem spune ca ii apartzine lui anghel. pacat ca au reusit sa distruga un lucru asa de frumos.
D_rK
Membru **
Membru **

Data inscrierii: 13/Feb/2008

Trackback (Lun Sep 28, 2009 6:06 am) Raspunde cu citat (quote)
Dan a scris:
Iata si un mic filmulet, filmarea a fost facuta tot cu telefonul mobil ...

In acea vreme eram pe stadion, pot sa spun ca au fost superbe artificiile de acolo, dak filmai ce minunat iesea. (pacat ca n`am facut`o) happy
Mda si eu am ramas mirat dice n`o mai cantat indienii straight face si am tot auzit cum tzipau p`acolo astia ce bataie o sa iei indienii si bn ca n`o mai cantat (bineinteles din gura tziganilor).. :-j
Oricum ce a fost frumos la castane, parerea mea, numa` artificiile in rest, deplorabil de jegos si totu` intors pe dos cu tzigani si atata mizerie cata o ramas..
Avand in vedere ca a fost si criza, si asta s`a observat, de la artificiile care au durat 10 min (ieri) anu` trecut au durat 20 si ceva de minute si din cate imi amintesc au fost zilnic, nu numai duminica..
Oricum, cu atatzia huseni si mizerie dupa cateva beri cu pretinii am mers la furat la tzigani rolling on the floor, vreo 2 din noi au luat 2 ceasuri, cik de alea cu 40 lei.. destul de faine, yo m`am ales cu un laser si ce`am mai luat bratzari si breloguri, macar dak ei nu ne fac un bine sa primeasca si de la noi un rau happy am luat si ink vreo 3 pistole cu bile si cam atat :-j. (si dupa ce am luat 1 pistol cu bile, ne`o vazut o tziganca si zice: "Furatu` ii un lucru rau", la care noi: "Am luat fara sa stie".
Am mai dat la tot felu` de prostii la care am castigat doar la prostia aia care ii 3 lei, si arunci cu trei mingi de hambal sau ce erau, si am castigat 1 saptamnie (din 2 lovituri) si mai tarziu 1 vin (din a 3-a lovitura), deci pot sa zic ca un preten a avut bulanu` sa ia wisky rolling on the floor o dat asha tare incat o palit lemnu` acela unde erau badoacele, si tot lemnu` s`o clatinat si o cazut toate rolling on the floor
P.S. In Maaaaaaare kkt a ajuns Sarbatoarea asta cu atatia "americai", oricum.. m`am distrat chiar dak is racit bogna si azi nu merg la scoala love struck
naked
PHANTOM's clan
PHANTOM's clan

Data inscrierii: 02/Iun/2009

Trackback (Lun Sep 28, 2009 1:21 pm) Raspunde cu citat (quote)
Am preferat sa stau acasa .... nu imi place aglomeratia iar pe tigani ii detest. Cred ca nu am pierdut nimik happy In schimb am fost la Suior cota 1000 la Izvoare de acolo pe Ignis si in alte parti mai civilizate. La ce vreme frumoasa a fost era pacat sa mi-o pierd in fum de mici , praf si tigani.
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului                                                           Bookmark and Share   
neWGen | Silu
Helper
Helper

Data inscrierii: 15/Aug/2007

Trackback (Lun Sep 28, 2009 3:49 pm) Raspunde cu citat (quote)
tot ce conteaza ii ca echipa de rugby din baia mare ii campioana romaniei smugsmug
Mihaix
Incepator
Incepator

Data inscrierii: 12/Iun/2017

Trackback (Lun Aug 07, 2017 11:56 am) Raspunde cu citat (quote)
Sarbatoarea asta e an de an
AdBot
Robotelul cu reclame

Ce este AdBot ?

Suplimente nutritive

Adauga si reclama ta, aici !

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:    
Adauga si tu un mesaj.    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro » Timp liber / Pasiuni Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la: 
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Up

Partener RO2.ro / Promovat de Blogul lui Dan