Pagina de start a forumului www.phantoms.ro
HomeRegulamentContactUltimele discutiiTopLink ExchangeTagsLinksFAQMembriGrupuriInregistrareAutentificare

Antiradar? Care ar fi cel mai bun?

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro -> Auto / Moto » Diverse Subiectul anterior
Subiectul urmator
Antiradar? Care ar fi cel mai bun?
Autor Trimite si altora acest subiect  »                                                        Bookmark and Share   
Ej3ct | Invincible
Membru **
Membru **

Data inscrierii: 02/Mar/2009

Trackback Antiradar? Care ar fi cel mai bun? (Sam Feb 27, 2010 11:18 am) Raspunde cu citat (quote)
Ce tip de antiradar (atentie! Nu detector radar), ar fi cel mai bun? Sau mai bine spus care are cel mai bun raport calitate/pret?

As dori sa achizitionez un astfel de aparat, deoarece detectoarele radar nu mai sunt asa de sofisticate, ba mai mult te si incurca.

Mai demult, era ceva antiradar la 400 de dolari americani, pe un site din US... dar nu-l mai stiu

Voi ce stiti despre aceasta scula? Din cate am auzit, bruiaza semnalul primit de politist, (pe youtube aparea Err in loculul vitezei), astfel incat sa nu te prinda cu viteza mare.
Desi este ilegal in Romania, poti fenta politistii sa nu te opreasca, setand aparatul, sa afiseze viteza ta, doar daca este mai mica sau egal cu.. X km. Este o mana cereasca pentru cei care o mai calca din cand in cand, deoarece radarul afiseaza viteze de 60-70km/h, iar tu, detinator de antiradar, ai timp sa reduci viteza... Iar cand esti in dreptul masinii de politie, inchizi aparatul (logic....), ca sa nu te traga pe dreapta.....
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat                                                           Bookmark and Share   
AdBot
Robotelul cu reclame

Ce este AdBot ?

Suplimente nutritive

Adauga si reclama ta, aici !

Dan
Administrator
Administrator

Data inscrierii: 11/Aug/2007

Trackback (Sam Feb 27, 2010 1:18 pm) Raspunde cu citat (quote)
In primul rand, in Romania (si din cate stiu, in orice stat din lume), antiradarul este ILEGAL ! Detectorul de radar in schimb este LEGAL in Romania. In majoritatea tarilor din Europa insa este ilegal, si primesti niste amenzi de vorbesti singur ... Am inteles ca in ceva tara din Europa iti confisca masina, sau ceva de genul, nu mai retin exact ...

Ca si detector radar, am dat peste unul de productie canadiana, firma se numeste PNI si este un detector foarte bun, problema este ca cel testat de mine este un model mai vechi de la PNI, model pe care nu-l mai gasesc pe piata. AU aparut modele mai noi de la PNI dar am inteles ca nu sunt la fel de bune ... In orice caz, nu va cumparati ieftinaturi de prin Metro, Real, etc, merci de genul COBRA si mai stiu eu ce ... Sunt varza.
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
Ej3ct | Invincible
Membru **
Membru **

Trackback (Sam Feb 27, 2010 1:26 pm) Raspunde cu citat (quote)
Am inteles ca este ilegal, dar ce face in minus un detector fata de un anti-radar? Macar te ajuta cu ceva detectorul? Am vazut ceva marca Valentine One, costa vreo 1500RON, dar iti prinde absolut toata radarele, inclusiv cele noi aparute in Maramures si in tara (s-a mediatizat, tare mult) - asa se zice

Am ramas umpic dezamagit, cand un prieten (probabil avand un detector din Real, sau Metro cum zici si tu), nu a prins Organul de pe marginea drumului...
Si oricum, anti-radarele nu se gasesc in Europa.....
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat                                                           Bookmark and Share   
Dan
Administrator
Administrator

Trackback (Sam Feb 27, 2010 1:39 pm) Raspunde cu citat (quote)
Nu face nimic "in minus", sunt 2 aparate total diferite !

1 - Anti Radarul: - Emite o frecventa de bruiaj, astfel incat aparatele radar ale Politiei sunt pur si simplu "date peste cap", sunt bruiate, si nu pot detecta/inregistra viteza cu care circuli, motiv pentru care sunt si ilegale.

2 - Detectorul de radar: - Capteaza undele radar (undele Doppler) si te atentioneaza prin niste beculete si prin semnale sonore, ca "esti bombardat" cu unde Doppler, ceea ce inseamna ca "organu' te fileaza" pentru ca deoarece si prin urmare, e foarte curios sa stie daca ti-ai activat motoarele interstelare Warp 2 sau Warp 3 ... Prin urmare, matalutza iai frumos talpa de pe acceleratie si apesi frumos frana, si astfel scapi de chitanta, care mai ales acum pe vremuri de criza sunt produse de lux si nu merita cumparate ... happy
Trackback Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger                                                           Bookmark and Share   
Ej3ct | Invincible
Membru **
Membru **

Trackback (Sam Feb 27, 2010 1:47 pm) Raspunde cu citat (quote)
rolling on the floor Bine, ma opresc la detectorul radar big grin
Am sa caut unul, care sa nu te atentioneze cu 100m inainte de masina de politie (am vazut prin filmulete de pe youtube). Oricum detectoarele non-Real sau non-Metro, te atentioneaza cu 1-2KM inainte, radarele avand o raza pana la 1km, deci am timp sa franez.

Nu sunt un impatimit al vitezei, dar daca prind un drum drept Cicarlau - Ilba, ma tenteaza smug ... Iar chitantele si spagile sunt scumpe, cum ai zis si tu laughing .. organele fiind in plina misiune in lunile astea (mai ales pe drumul Baia Mare-Dej)
Dan
Administrator
Administrator

Trackback (Sam Feb 27, 2010 1:58 pm) Raspunde cu citat (quote)
1 Km inainte, numai in camp deschis, fara obstacole sau curbe, 2 Km inainte numai in datele tehnice si in filmele SF, in realitate cam cu 500 de metri inainte de atentioneaza, si asta daca nu ai curba ... Ei de obicei stau dupa cate o curba, si atunci te prinde cu detector cu tot ca nu ai timp sa calci frana ...
mradu2
Incepator
Incepator

Data inscrierii: 17/Aug/2016

Trackback (Lun Oct 03, 2016 2:59 pm) Raspunde cu citat (quote)
Ca firma de detectoare radar bune iti recomand Beltronics.
Sunt putinmai scumpe, dar isi fac treaba.
Vezi sa aibe activa si Optiunea AccuSweep.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:    
Adauga si tu un mesaj.    Pagina de start a forumului www.phantoms.ro -> Auto / Moto » Diverse Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la: 
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Up

Partener RO2.ro / Promovat de Blogul lui Dan